Project Description

Búdy pre psov

Po dvore vám konečne pobehuje váš nový štvornohý prírastok, vytešujete sa spolu s deťmi, pričom ste zabudli na jednu maličkosť. Aj keď vy ste názoru, že aj  „pes  je len človek“ a môže bývať spolu so zvyškom rodiny pod jednou strechou, manželka má na to odlišný pohľad. Nepotrebujete konflikty ani hádky, pokazilo by to radosť z veselo pobehujúcého chlpáča, radšej sa rozhodnete ustúpiť a pre pokoj v rodine idete zohnať    nový domov pre Rexa.

 

 

Urob si sám alebo kúp si sám

Máte iba dve možnosti, s búdou sa popasovať podľa návodu „urob si sám“ a naozaj si ju vlastnoručne vyrobiť, alebo si ju  kúpiť. Po prezretí zoznamu nástrojov, potrebných na výrobu búdy akými sú  skrutkovače, šindle, rezáky, pánty a po nakuknutí  do  preplneného pracovného kalendára zistíte, že druhá verzia bude ideálna.

Rozhodnutie je jasné, na postavenie „domčeka“ pre hafana si netrúfate a začnete brázdiť po obchodoch s búdami, pričom už po prvých návštevách zistíte, že s kúpou je to trochu zložitejšie, ako ste si mysleli a ponuka aj poradenstvo dosť zlyháva. Avšak aspoň ste zistili, aká by búda pre psov mala byť.

 

Priestrannosť na prvom mieste

Búdy pre psov patria do základnej výbavy najmä pre psy, ktoré trávia veľa času vonku.  Ten váš nemecký ovčiak Rex takým je  a skutočne by bolo pre psíka trápenie, keby nemôže behať po záhrade.  Takže na prvom mieste je správna veľkosť búdy adekvátna veľkosti plemena, pre Rexíka budete potrebovať naozaj priestranný bríbytok. Bude tak mať viac priestoru , viac zábavy a možností schovávať obľúbené hračky. Najmä mladé psy obľubujú túto aktivitu.  Ďalej je dôležité aby sa v nej psík cítil  pohodlne. Ideálne ak má  pekný „výhľad“ napríklad na vaše dvere, aby mohol mať prehľad  kedy a  kto ho príde nakŕmiť.

Myslite na materiál a tuhé zimy

 

Okrem toho je výborné, ak bude búda pre psa izolovaná, aby ju mohlo zviera využívať aj počas tuhej  zimy. Posledné roky dokazujú, že zimy na Slovensku vedia byť kruté  a vášho miláčika predsa  potrebujete chrániť.

Ďalším dôležitým bodom, na ktorý treba myslieť pri výbere búdy, je materiál. Mali by byť použité prírodné, pevné materiály nie  príliš mäkké drevo alebo preglejky,  lebo by sa vám mohlo stať, že po prvom víkendovom pobyte Rexa v novom príbytku zostanú len steny 😉

Ak ste ani v obchodoch ani na nete nenašli žiadnu búdu, ktorá by  spĺňala  tieto požiadavky a je najvyšší čas uložiť pre Rexov moderný domov, nechajte to na nás.

Pošlite nám fotku psíka a vyrobíme vám ju tak,  aby bol spokojný aj pes aj pán .