Chov mačiek v byte

Chov mačiek v byte je pomerne nenáročný a pre mačky často prospešný. Mačky v bytoch (dokonca
aj malých) sa dožívajú dlhšieho života, než mačky vonku. V byte sú chránené pred konfliktmi s inými
zvieratami, nezrazí ich auto, dostávajú pravidelnú stravu a zdravotnú starostlivosť.
Spolužitie s mačkou v byte prináša majiteľom potešenie, no tiež špecifické nároky. Aké to sú a ako
ich riešiť?

Chov mačiek v byte – rizikové stránky chovu

Aj v byte zostáva mačka šelmou, ktorej reakcie riadi prirodzený lovecký inštinkt. Mačky preto vyhľadávajú miesta s dobrým výhľadom, z ktorých môžu pozorovať svoje okolie. Za svoju rozhľadňu si často volia tie najnebezpečnejšie miesta – okenné parapety a balkónové zábradlia.

Mačky sú veľmi všímavé – stačí chvíľa vašej nepozornosti a  okamžite zaregistrujú, že ste nechali otvorené okno, či dvere na balkón. Takáto situácia sa môže skončiť tragicky.

Problém s otvorenými dverami či oknom je aktuálny najmä v lete, či počas teplých nocí, kedy je pravidelné vetranie nevyhnutnosťou.

Siete pre mačky na okná a balkón

Jednoduchým, no mimoriadne efektívnym riešením sú siete na okná. Ide o pevné siete z drôtu či nylonu, určené špeciálne pre mačacích domácich miláčikov. Mačky sú vynaliezavé a majú množstvo času – ak chcete svoju mač

ku naozaj ochrániť a poskytnúť jej pohodlie, siete pre mačky musia byť z pevných materiálov. Dôležité je aj ich kvalitné spracovanie, aby sa mačka nezranila.

Ideálne riešenie na mieru

Riešenie na mieru je ideálnou voľbou, pretože tak poskytnete mačke potrebnú voľnosť, no zároveň jej vyhradíte konkrétne miesto. To všetko bez obáv o jej bezpečnosť, či nespokojnosti s nepekným vzhľadom klietky na oknách.

Naša spoločnosť vám ponúka výrobu sietí a klietok pre mačky na mieru. Vyrábame ich z kvalitných materiálov tak, aby konečný produkt bol nie len kvalitný a bezpečný, ale aj dobre vyzeral.

Sme hrdí na svoju precíznu ručnú prácu a detailné spracovanie, ktoré nám umožňuje prihliadať na všetky vaše požiadavky.

Ak s okennými klietkami pre mačky nemáte skúsenosti, opýtajte sa na viac informácií prostredníctvom nižšie uvedeného e-mailu alebo telefónneho čísla. Radi vám poradíme s výberom materiálu, veľkosti aj celkovým riešením tak, aby sa vaša mačka cítila spokojne, no aby bolo používanie sietí praktické aj pre vás.

Výrobe sa venujeme celoročne, termín dodania sa pohybuje v rozmedzí 2-4 týždňov; závisí od náročnosti prevedenia a aktuálnej vyťaženosti. Vypýtajte si nezáväznú cenovú ponuku ešte dnes,  veľmi radi ju pre vás pripravíme. Tešíme sa na vás!