Project Description

Klietky pre opičky

Hoci opičky na Slovensku nepatria práve k bežným druhom domácich maznáčikov, nezabúdame ani na chovateľov týchto krásnych zvieratiek. Opičky si počas spolužitia s človekom zachovávajú vlastnú osobnosť, radi sa hrajú a vymýšľajú. Kvalitná klietka je preto pri ich chove nevyhnutnosťou.  Pre vášho miláčika bude miestom, kde bude tráviť veľa času a kde by sa preto mal cítiť spokojne. Zároveň však musí klietka priniesť majiteľovi istotu, že jeho byt ostane opičkou nedotknutý aj v čase, keď nie je doma.

Ako vybrať klietku pre opičky

Opičky sú výnimočné, inteligentné a hravé zvieratká. Pokiaľ však nemajú zabezpečenú možnosť pohybu a dostatok podnetov, môžu byť podráždené a nespokojné. Túto skutočnosť je nutné vziať do úvahy aj pri výbere klietky. Tá musí opičke poskytnúť priestor nie len pre oddych a všetky jej aktivity, ale musí sa tiež „postarať“ o jej bezpečnosť. Pri výbere správnej klietky je preto nutné brať do úvahy potreby konkrétneho druhu opičiek, ich  veľkosť a samozrejme tiež možnosti majiteľa. Skombinovať všetky požiadavky pri kúpe hotových klietok je takmer nemožné. Výhodným riešením sú preto klietky vyrábané na mieru.

Klietky na mieru pre opičky

Klietky vyrábané na mieru nie sú v prípade opičiek žiadnym zbytočným luxusom. Práve naopak – ak majú byť naplnené požiadavky zvieratka aj majiteľa, sú nevyhnutnosťou. Zvieratko sa stane členom vašej rodiny a bude s vami žiť v domácnosti celé roky. Preto je dôležité zabezpečiť mu správne podmienky. Klietka musí mať nie len dostatočné rozmery a priestor pre oddych a hranie, ale musí byť tiež pevná a zdravotne bezpečná. V našej firme vyrábame klietky na mieru pre menšie aj väčšie opičky, pričom dbáme na to, aby bola pre ich budúcich obyvateľov vždy zabezpečená dostatočná voľnosť pohybu aj bezpečie, ktoré sú veľmi dôležité pre ich celkovú spokojnosť. Používame kvalitné a odolné materiály, ktoré prispievajú ku zdraviu vášho domáceho maznáčika, aj k dlhej životnosti klietky.

Praktické rady

Aj v prípade, ak sa budete opičke často venovať a púšťať ju pravidelne von, bude klietka jej hlavným domovom. V ňom bude tráviť veľkú časť svojho života. Je preto dôležité, aby bola dostatočne veľká. Opička musí mať možnosť pohybovať sa a hrať aj počas vašej neprítomnosti. Pri návrhu klietky preto berte do úvahy aj priestor na hračky. Opičky ocenia, ak sa v klietke nachádzajú rôzne hojdačky, preliezačky, či držiaky, ktoré im umožnia dostatočne sa vyblázniť. Ideálne je v klietke  kombinovať pletivové aj pevné plochy. Pletivo zabezpečí opičkám dobrý výhľad, pevné/plné poskytujú miesto na nerušený oddych. Dôležitou vecou je aj čistenie klietky. Vždy dbáme na to, aby bola jej údržba čo najjednoduchšia a zvieratko zbytočne nestresovala. Samozrejmosťou sú preto pohyblivé zásuvky na trus, ktoré čistenie výrazne zjednodušujú. Medzi ďalšie praktické pomôcky patria kŕmne pulty, vďaka ktorým môžete jednoducho korigovať príjem potravy bez toho, aby ste opičku stresovali. Inou praktickou vecou sú zásuvky na odkladanie potravín a chovateľských potrieb, takže ich budete mať vždy po ruke.

Prečo si vybrať klietku od nás?

Výroba klietok pre nás nie je len zamestnaním. Je to koníček, ktorý milujeme a robíme ho s nadšením.  Záleží nám na tom, aby malo každé zvieratko šancu prežiť zdravý a šťastný život a aby sa každý majiteľ mohol zo svojej starostlivosti tešiť. Preto svoju prácu nevnímame ako výrobu klietok –  vnímame ju ako tvorbu zvieracích domovov. Sme hrdí na precíznu ručnú výrobu a ručíme za to, že použité materiály každej jednej klietky sú kvalitné a bezpečné.

Či už máte presnú predstavu, alebo sa chcete iba poradiť, sme tu pre vás. Ozvite sa nám a my vytvoríme pre vášho domáceho maznáčika ten najlepší domov.  Vypýtajte si nezáväznú cenovú ponuku ešte dnes,  veľmi radi ju pre vás pripravíme.