Project Description

Siete pre mačky

Pokiaľ máte doma svojho štvornohého miláčika, ktorým je mačka, viete, že jedným z najdôležitejších vecí pre ňu je kvalitná sieťka na okno alebo na balkón. Aj vaša mačka je stále len šelma a rada lozí, preto je dobrá sieťka skutočne dôležitá a mnohokrát je to jediné, čo jej môže zachrániť život. Dobrú sieťku preto skutočne nepodceňujte. Jedine takto jej doprajete bezpečný pohyb v noci a kedykoľvek počas dňa. Pri jej výbere máte niekoľko možností. Existujú dva základné typy sietí:

Nylonové siete pre mačky

Výhodou tejto siete je, že je lacná a dostupná a aj ľahko nainštalovateľná. Štandardne je aj odolná voči rozhryzeniu a keďže sa predáva zvyčajne ako transparentná, takže ju nie je ju ani vidno. Zoženiete ju takmer v každom internetovom obchode, ktorý ponúka doplnky a sortiment pre mačky. Avšak, treba si dávať pozor, pretože práve táto sieť nie je zvyčajne dostatočne odolná voči UV žiareniu, a to aj keď je potiahnutá drôtom, takže sa môže jednoducho stať, že po čase vplyvom počasia stratí sieťka flexibilitu, pevnosť a pružnosť a mohla by sa ľahko pretrhnúť. Dĺžka tohto času závisí od toho, ako veľmi je sieťka vystavená slnečnému žiareniu, ale v každom prípade, vašu mačku by to mohlo stáť život, keď to budete najmenej očakávať, čo určite nechcete riskovať. Sami uvidíte, že sieťka bude priťahovať pozornosť vašej mačky, bude ju škriabať, liezť na ňu, čo ju taktiež znehodnocuje. Čiže pre vašu mačku je takáto sieťka riešenie, ale stále riskantné a krátkodobé.

Pevná celokovová sieť pre mačky od nás

Môžeme vás ubezpečiť, že takýto typ siete je trvácny. Hoci je prvotná investícia o niečo vyššia ako pri obyčajnej nylonovej sieťke, vydrží vám. Toto stále riešenie je odolné voči lezeniu vášho miláčika, aj voči počasiu. Inštaláciu takejto sieťky zabezpečuje školený personál. Toto riešenie je skvelé v byte alebo v letnej záhrade, na balkónových dverách či na okne. Výhodou kovovej sieťky je, že nikdy nestratí svoju pružnosť a neopotrebováva sa tak ako nylonová sieť na okno. Je úplne pochopiteľné, že nylon a podobné materiály sú menej odolné a ľahko sa ničia, oproti tomu kov je riešenie, ktoré je definitívne. Mohlo by sa zdať, že priesvitná nylonová sieť je estetickejšia ako kovová sieť, ale ide v prvom rade o bezpečnosť vášho zvieratka a pokiaľ je sieťka naištalovaná a osadená kvalitne, nemáte sa čoho obávať a určite vám nebude prekážať. Kovová sieťka pôsobí v byte bezpečne, kvalitne a bez problémov sa hodí k akémukoľvek zariadeniu.

Oslovte nás s prípravou a výrobou sieťky pre vás a radi vám pripravíme ponuku na mieru.  Dodanie a odborná inštálácia trvá 7 až 14 dní. Máme bohaté skúsenosti s výrobou sietí a voliér, preto zabezpečíme komfort aj pre vašu malú šelmu.

Pudy mačky sú silnejšie než čokoľvek iné a skutočne rada báda, preto využije každú voľnú príležitosť a priestor na to, aby mohla vyjsť von, preto je nesmierne dôležité zabezpečiť jej pohyb bez akýchkoľvek obáv, a to aj vtedy, keď nie ste doma.