Project Description

Klietky pre hlodavce

Malé hlodavce, ako škrečky, myši, morčatá, či potkany, patria k obľúbeným domácim maznáčikom najmä v rodinách s menšími deťmi. Sú vhodnou alternatívou psa, nakoľko starostlivosť o ne býva menej náročná. Keď sa deti snažia s malým zvieratkom jemne zaobchádzať a kŕmiť ho, prirodzeným spôsobom si rozvíjajú nie len motoriku, ale aj zodpovednosť, empatiu a lásku k prírode.

Ako vybrať správnu klietku

Aby váš domáci maznáčik prosperoval a prinášal vám radosť, je nutné zabezpečiť mu správne podmienky na život. Okrem veľkosti klietky a jej budúceho umiestnenia je dobré dbať aj na špecifické potreby zvieratka. Rôzne druhy hlodavcov majú prirodzene rozdielne nároky na prostredie: niektoré potrebujú v rámci výbehu miesto, kde sa môžu skryť, iné vyžadujú skôr priestor pre behanie a šplhanie. Ideálna klietka pre hlodavca by preto mala spĺňať potreby zvieraťa aj možnosti majiteľa, čo sa pri kúpe hotových klietok dá ťažko dosiahnuť.  Ideálnym riešením sú preto klietky vyrábané na mieru.

Výhody klietok na mieru

Klietky na mieru umožňujú skombinovať špecifické potreby zvieratka aj majiteľa. V našej firme vyrábame klietky pre škrečky, myši, morčatá a iné hlodavce, pričom vždy dbáme na to, aby bola budúcemu obyvateľovi klietky zaistená bezpečnosť aj dostatočná voľnosť pohybu. Používame len kvalitné a odolné materiály, ktoré zaručujú dlhú životnosť klietky. Dôležitá je tiež ich správna kombinácia. Pri výrobe preto zvyčajne používame viac typov materiálov. Ak sa steny klietky skombinujú z pletivových aj pevných častí, poskytne to hlodavcovi nie len dostatočný prísun vzduchu, výhľad a možnosti na šplhanie, ale tiež priestory, v ktorých sa bude cítiť bezpečne, a ktoré ho budú chrániť pred svetlom a hlukom.

Jednoduchá údržba klietky

Vždy sa snažíme, aby bola údržba klietok čo najjednoduchšia. Samozrejmosťou sú preto výsuvné zásuvky na trus a podstieľku, ktoré udržiavanie čistoty výrazne zjednodušujú. Dno našich klietok je flexibilné a je možné ho zvýšiť a znížiť. Vďaka tomu má vždy ideálnu výšku pre potrebnú hrúbku podstieľky.  Medzi ďalšie praktické pomôcky patria napríklad otočné kŕmne pulty. Vďaka nim môžete jednoducho korigovať príjem potravy, ktorá sa k zvieratku dostane bez zbytočného stresu či námahy.

Prečo si vybrať klietku od nás?

Výroba klietok pre nás nie je len zamestnaním. Je to koníček, ktorý milujeme a robíme ho s nadšením.  Záleží nám na tom, aby malo každé zvieratko šancu prežiť zdravý a šťastný život a aby sa každý majiteľ mohol zo svojej starostlivosti tešiť. Preto svoju prácu nevnímame ako výrobu klietok –  vnímame ju ako tvorbu zvieracích domovov. Sme hrdí na precíznu ručnú výrobu a garantujeme, že materiály použité pri výrobe každej jednej klietky sú kvalitné a bezpečné.

Či už máte presnú predstavu, alebo sa chcete iba poradiť, sme tu pre vás. Ozvite sa nám a my pre vášho domáceho maznáčika vytvoríme ten najlepší domov.  Vypýtajte si nezáväznú cenovú ponuku ešte dnes,  veľmi radi ju pre vás pripravíme.