Project Description

Klietky pre papagáje

Rozhodli ste sa kúpiť si papagája? V tom prípade bude jednou z prvých vecí výber správnej klietky. Pri papagájoch je to vec, na ktorej sa naozaj neoplatí šetriť, či kúpiť čo je prvé po ruke. Klietka bude pre papagája po celý život jeho domovom. Miestom, kde bude tráviť veľa času, kde bude jesť a spať a kde by sa preto mal cítiť naozaj spokojne a v bezpečí. Len tak bude váš papagáj prosperovať a prinášať vám radosť.

Ako vybrať klietku pre papagája

Pri výbere správnej klietky treba myslieť nie len na veľkosť nového člena vašej rodiny, ale tiež na jeho mentalitu a špecifické potreby. Niektoré papagáje potrebujú viac priestoru pre pohyb, iné sú v tomto smere menej náročné. No aj tým menej pohyblivým treba poskytnúť možnosť poriadne si vystrieť krídla. Rozpätie krídiel väčších papagájov býva aj 50cm, čomu treba samozrejme prispôsobiť rozmery klietky. Dôležitý je tiež tvar – papagájom vyhovujú klietky rovných tvarov, pretože guľaté pôsobia zle na ich psychiku.  Pri kúpe klietky by ste mali brať do úvahy vlastnosti konkrétneho druhu papagája a aj vaše priestorové a estetické možnosti. Skombinovať všetky požiadavky je pri kúpe hotových klietok takmer nemožné. Ideálnym riešením sú klietky vyrábané na mieru.

Klietky na mieru nie sú luxusom

Klietky vyrábané na mieru nie sú len zbytočným luxusom. Práve naopak – veľmi často sú výsledkom kombinácie potrieb zvieratka a možností majiteľa. Papagáj bude s vami žiť v domácnosti celé roky, je preto dôležité zabezpečiť mu správne podmienky, a to hneď od začiatku. Klietka na mieru kombinuje v ideálnom pomere špecifické potreby konkrétneho druhu papagája s požiadavkami majiteľa. V našej firme vyrábame klietky pre veľké aj malé papagáje, pričom dbáme na to, aby bola pre budúceho obyvateľa klietky zabezpečená bezpečnosť a dostatočná voľnosť pohybu. Používame kvalitné a odolné materiály, ktoré zaručujú dlhú životnosť klietky.

Detaily, na ktoré treba myslieť

Papagáj bude v klietke tráviť veľkú časť svojho života, je preto dôležité, aby v nej bol dostatok priestoru. Papagáje sú spoločenské a hravé zvieratá. Ak budú tráviť viac času bez vás, je dôležité, aby mali možnosť zabaviť sa. Pri návrhu klietky by ste mali dbať aj na priestor na hračky, hojdačky, vaničky na kúpanie a podobne. Dôležitou súčasťou života s papagájom je tiež čistenie klietky. Malo by prebiehať tak, aby papagája zbytočne nestresovalo. Pri výrobe klietok sa vždy snažíme, aby ich údržba bola čo najjednoduchšia. Samozrejmosťou sú pohyblivé zásuvky na trus, ktoré udržiavanie čistoty výrazne zjednodušujú. Medzi ďalšie praktické pomôcky patria otočné kŕmne pulty, vďaka ktorým môžete korigovať príjem potravy bez toho, aby ste papagája stresovali. Klietky pre papagáje vyrábame na nožičkách alebo kolieskach, takže sa s nimi ľahko manipuluje a jednoducho sa premiestňujú.

Prečo si vybrať klietku od nás?

Výroba klietok pre nás nie je len zamestnaním. Je to koníček, ktorý milujeme a robíme ho s nadšením.  Záleží nám na tom, aby malo každé zvieratko šancu prežiť zdravý a šťastný život a aby sa každý majiteľ mohol zo svojej starostlivosti tešiť. Preto svoju prácu nevnímame ako výrobu klietok –  vnímame ju ako tvorbu zvieracích domovov. Sme hrdí na precíznu ručnú výrobu a ručíme za to, že materiály použité pri výrobe každej jednej klietky sú kvalitné a bezpečné.

Či už máte presnú predstavu, alebo sa chcete iba poradiť, sme tu pre vás. Ozvite sa nám a my vytvoríme pre vášho domáceho maznáčika ten najlepší domov.  Vypýtajte si nezáväznú cenovú ponuku ešte dnes,  veľmi radi ju pre vás pripravíme.

Vstavaná klietka pre papagája