MAČKA V DOME – špecifické nároky chovu

Rodinný dom je pre mačky ideálnym priestorom pre život. Poskytuje im bezpečné zázemie (úkryt pred nečasom, pravidelnú stravu a zdravotnú starostlivosť), no zároveň im ponecháva dostatočnú voľnosť na to, aby boli v kontakte s prirodzeným (vonkajším) prostredím.

Napriek nesporným výhodám chovu mačky v rodinnom dome, však netreba zabúdať aj na riziká…

Chov mačiek v dome – aké sú jeho riziká?

Chov mačiek v  dome má oproti bytu jednu nespornú výhodu – poskytuje mačke možnosť pohybu na čerstvom vzduchu. Mačky milujú voľnosť a pohyb. Radi sledujú čo sa deje v ich okolí, pozorujú hmyz v tráve, či vtákov na stromoch. Bezpečnosť vašej mačky by však mala byť vždy na prvom mieste!

Mačka je v prvom rade šelma ovládaná inštinktom. Keď uvidí korisť, prestane vnímať riziká a vydá sa na lov. Na záhrade tak môže prísť do kontaktu s voľne žijúcimi zvieratami, ktoré ju môžu zraniť či na ňu preniesť chorobu, môže ju napadnúť pes alebo iná mačka. Ak máte čistokrvnú mačičku, riziko je ešte väčšie, pretože vám ju môžu ukradnúť.

Existuje bezpečné riešenie, ktoré mačkám v dome poskytne voľnosť, no zároveň ich udrží v bezpečí?

Prekvapivo jednoduché, no efektívne

Jednoduchým, no účinným riešením sú siete a voliéry pre mačky. Jedná sa o pevné výrobky z drôtu či nylonu, určené špeciálne pre mačacích domácich miláčikov. Pretože mačky sú mimoriadne inteligentné a vynaliezavé pri prekonávaní prekážok, mali by byť tieto ochranné prvky vyrobené z kvalitných, zdravotne bezpečných materiálov.  Dôležité je aj ich spracovanie, aby sa mačka nezranila.

Siete a voliéry na mieru

Hoci je možné kúpiť hotové výrobky, riešenie na mieru je ideálnou voľbou. Umožní vám poskytnúť mačke potrebnú voľnosť, no zároveň jej vyhradiť presné miesto. To všetko bez obáv o jej bezpečnosť.

Pevné siete z nylonu či drôtu sa používajú na zabezpečenie okien a balkónov, z ktorých vytvoria bezpečne uzavretý, no vzdušný priestor s dobrým rozhľadom, ktorý mačky tak milujú.

Voliéry pre mačky môžete využiť na terase alebo v záhrade. Vyrobené sú z pevného, zdravotne bezpečného drôtu so zaoblenými hranami, aby sa vaša mačička neporanila. Ich veľkosť, tvar aj celkovú vybavenosť je možné úplne prispôsobiť vašim požiadavkám. To vám umožní maximálne využiť akýkoľvek priestor. Vaša mačička bude mať svoju slobodu a vy istotu, že je aj vonku chránená a v bezpečí.

Naša spoločnosť vám ponúka výrobu voliér a sietí pre mačky na mieru. Vyrábame ich z kvalitných materiálov tak, aby bol konečný produkt nie len kvalitný a bezpečný, ale aj dobre vyzeral. Nevenujeme sa „pásovej výrobe“, ale ručne robeným klietkam, ktoré vyrábame na mieru pre konkrétne priestory. Tento prístup nám umožňuje prispôsobiť voliéry všetkým požiadavkám.

Ak s ochrannými sieťami a  klietkami pre mačky ešte nemáte skúsenosti, s dôverou sa nás opýtajte na viac informácií. Ochotne vám poradíme s výberom materiálu, veľkosťou aj celkovým riešením tak, aby sa vaša mačička cítila spokojne, no aby bola voliéra praktická aj pre vás (napríklad pri čistení).